Program 2014

VODNICKÝ SPLAV

aneb čtvrté velké setkání vodníků na Slezské Hartě, 8. - 12. července 2014

Přijeďte se podívat na kouzelné okolí vodní nádrže Slezská Harta a na její rozvlněnou vodní hladinu. Tento kout naší země totiž opět na několik dnů ovládnou vodníci z Čech, Moravy a Slezska a vás všechny, tedy malé i velké srdečně zvou na program pro děti i dospělé, který se skládá z pohádek, písniček a soutěží. Na setkání s vámi se těší nejen pravá vodnická kapela Rybníkáři a mnoho divadel, ale opět přijede i vodnický král Pepa Vošplouch I. se svou družinou.
V průběhu týdne navštíví skupina vodníků s krátkým programem obyvatele okolních měst a vesniček a osobně pozvou na svůj Vodnický splav.
Účinkují: Jihočeská hudebně-divadelní skupina RYBNÍKÁŘI, Divadýlko MRAK Havlíčkův Brod, Loutkové divadlo Kašpárkův Svět Opava, Divadlo MAGNET Bruntál, Pohádková babička DADLA Bruntál, Loutkové divadlo XAVER Praha a spousta dalších.

Úterý 8.července
Lomnice „U rybníka“ 15:00 Pohádka Hastrmaní princeznička s pohádkovou babičkou Dadlou
Valšov „Hřiště“ 15:00 Pohádka O Honzovi loutkového divadla Xaver
Leskovec – Restaurace „U Marka“ 18:00 Pohádka O princezně Rozmařilce loutkového divadla Kašpárkův Svět
Leskovec – Restaurace „U Marka“ 19:00 Zpíváme s vodníky – pěvecká soutěž Zpívající žába s vodnickou kapelou Rybníkáři

Středa 9.července
Moravskoslezský Kočov „U Domu kultury“ 15:00 Povídání o pejskovi a kočičce pohádka divadla MAGNET
Staré Heřmínovy „Dětské hřiště“ 15:00 Námořnická pohádka s pohádkovou babičkou Dadlou
Nová pláň - Scéna „Koupaliště“ 17:00 Vodnická PESTRÁDA kapely Rybníkáři
Nová pláň - Scéna „Koupaliště“ 18:00 Vodnická pohádka divadla Magnet
Nová pláň - Scéna „Koupaliště“ 19:00 Hudební a soutěžní večer s vodnickou kapelou Rybníkáři a pěvecká soutěž „Zpívající žába“

Čtvrtek 10.července – BRUNTÁL – Náměstí Míru
15:00 Setkání vodníků u kašny na Zámeckém náměstí a zvací průvod městem až na Náměstí Míru
15:30 – 19:00 Náměstí Míru – hudebně-divadelní program VODNÍCI BAVÍ BRUNTÁL.
Můžete se těšit na vodnickou tiskovku, pohádku, soutěže a písničky. Účinkují: vodnická kapela Rybníkáři, Divadýlko MRAK, Divadlo Magnet, Mateřské centrum Skřítci a taneční škola Stonožka

Pátek 11.července – RAZOVÁ - Scéna „Na hřišti“
16:00 Příjezd vodnického krále Pepy Vošploucha I – molo Razová / u břehu vodní nádrže /
17:00 Soutěžní odpoledne pro děti a vodnická pohádková diskotéka + Pohádka O Honzovi divadla Xaver
20:00 Hudební večer s vodnickou kapelou Rybníkáři a jejich hosty + soutěže pro děti i dospělé

Sobota 12. července – LESKOVEC - Scéna „Přístaviště“
10:00 Začínáme pohádkou Vodnická škola divadelně hudební skupiny Rybníkáři
15 – 17:00 Pohádkový les po vodnicku, aneb soutěžní stezka s vodníky – start u pódia
18:00 Vodnická pohádka Divadýlka Mrak
19:00 Hudební program a pravý vodnický bál – hraje a zpívá vodnická kapela Rybníkáři
Během programu zdravice vodnického krále Pepy Vošploucha I. a vyhlášení dalšího ročníku vodnického splavu.
Poznámka: V případě nepřízně počasí bude sobotní program přesunut do Domu Kultury Leskovec.

„VODNICKÝ SPLAV“ pro vás připravují: RYBNÍKÁŘI, Moravskoslezský kraj, Mikroregion Slezská Harta, Město Bruntál, Obce Leskovec, Razová, Pohádková babička Dadla, Ludmila Navarová, Penzion U Sklářů, Koupaliště Miroslav Dostál, MAS Nízký Jeseník a DILIA Praha. Mediálním partnerem akce je Český rozhlas Ostrava a Country Radio. Akce Vodnický splav je finančně podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje


Pohádkový Chlum u Třeboně

28.července – 1.srpna 2014

Čeká vás celodenní program pro děti - každý den jiná hraná pohádka, denní i noční pohádkový les, pěvecká soutěž „Zpívající ŽÁBA“ a spousty soutěží nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádkové dílny pro nejmenší, pohádkové diskotéky a mnoho překvapení. V dopoledních hodinách spatříte vodníky po okolních kempech a den vždy ukončíme písničkovým večerem.
Vystoupí: RYBNÍKÁŘI, Jezdecká stáj POHODA, Divadýlko MRAK, ANDROMEDA, MAGNET, Loutkové divadlo XAVER, Loutkové divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT, Divadlo Matěje Kopeckého, Pohádková babička Dadla, Víla Bezinka a další.
Kde nás najdete: V Chlumu u Třeboně u Kulturního domu, v kinosále a v přilehlých kempech JIH, KAPŘÍK , ATLAS a U SUMEČKA na Staňkově.

Pondělí 28. července
18:00 Dům kultury - Slavnostní zahájení pohádkového týdne s vodníky
18:10 Dům kultury – O Palečkovi pohádka divadýlka MRAK
19:10 Průvod vodníků - řazení u Domu kultury, směr kemp Kapřík
20:00 Kemp KAPŘÍK - VODNICKÝ SPLAV aneb velké setkání vodníků z Čech a Moravy
21:00 Večerní vodnické zvaní na lodích po hladině rybníka Hejtman, odjezd z Kapříku

Úterý 29. července
10:00 Dům kultury – Kašpárkovy žerty s čerty loutková pohádka divadla Kašpárkův Svět
15-17:00 Park za DK - POHÁDKOVÝ LES + Vodnická soutěžní diskotéka
18:00 Dům kultury - Malostranská pohádka Divadla Matěje Kopeckého
18:00 Kemp ATLAS – Kašpárkovo dobrodružství v pekle loutková pohádka divadla Kašpárkův Svět
19:30 Kemp JIH – ZPÍVÁME S VODNÍKY aneb pěvecká soutěž „ZPÍVAJÍCÍ ŽÁBA“ a pohodový večer plný písniček s vodnickou kapelou Rybníkáři

Středa 30. července
10:00 Dům kultury – Povídání s vílou Bezinkou /pro děti od 4 do 6 let/, písničky, pohádka a tvoření
10:30 Park za DK – Kovářská dílna nejen pro kluky od 6let
10:30 Park za DK – Keramická dílna pro kluky a holky od 6let
10:30 Park za DK – Vodnické tancování pro kluky a holky od 6let s vodnicí Monou
15–17:00 Park za DK - POHÁDKOVÝ LES + Vodnická soutěžní diskotéka
18:00 Dům kultury – O kouzelné perle pohádka divadýlka MRAK
18:00 Kemp KAPŘÍK – Dlouhý, Široký a Bystrozraký loutková pohádka divadla XAVER

Čtvrtek 31. července
10:00 Dům kultury – Pohádka O bublinkové víle s pohádkovou Babičkou Dadlou
10:00 Park za DK – Kovářská dílna nejen pro kluky od 6let
10:00 Park za DK – Keramická dílna pro kluky a holky od 6let
15–16:30 Park za DK – VODNICKÝ LES a pohodové odpoledne s vodníky
18:00 Dům kultury – Loupežník a princezna Anka pohádka divadla ANDROMEDA
18:00 Občerstvení U SUMEČKA Staňkov – Fimfárum pohádka divadelního sdružení XAVER
19:30 Kemp KAPŘÍK - ZPÍVÁME S VODNÍKY – pěvecká soutěž „ZPÍVAJÍCÍ ŽÁBA“. Večer u Kapříka pokračuje vodnickým bálem se skupinou RYBNÍKÁŘI
20:30 Park za DK - NOČNÍ POHÁDKOVÝ LES

Pátek 1. srpna
10:00 Dům kultury - Dlouhý, Široký a Bystrozraký loutková pohádka divadla XAVER
14:00 Kemp JIH - Vodnické odpoledne plné her a soutěží pro děti, nejen na břehu, ale i na vodě a nebude chybět ani „Pohádková soutěžní diskotéka“
16:00 Kemp JIH – OSTROV – O pejskovi a kočičce pohádka divadla MAGNET
18:00 Kemp JIH - VODNICKÁ PESTRÁDA zábavné vodnické revue nejen pro děti. Finále soutěže „ZPÍVAJÍCÍ ŽÁBA“, hraje a zpívá vodnická kapela RYBNÍKÁŘI
21:00 VELKÝ VODNICKÝ LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD od kempu JIH směrem na hráz rybníka Hejtman

POHÁDKOVÝ CHLUM je součástí LETNÍCH SLAVNOSTÍ PRO MALÉ I VELKÉ V CHLUMU U TŘEBONĚ
Festival „Pohádkový Chlum“ pro vás připravují : RYBNÍKÁŘI, Divadýlko Mrak, Městys Chlum u Třeboně, Dům kultury Chlum u Třeboně a DILIA Praha.
Za spolupráci děkujeme Českému rozhlasu České Budějovice, Country Radiu, Deníku jižní Čechy a mnoha dalším.

Změna programu vyhrazena.