Program 2009

Již 8. ročník setkání vodníků v Chlumu u Třeboně proběhne od 27. do 31.července 2009.

Čeká vás celodenní program pro děti - každý den jiná hraná pohádka, denní i noční pohádkový les, pěvecká soutěž Zpívající žába a spousty soutěží nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádkové dílny pro nejmenší, pohádkové diskotéky a mnoho překvapení. V dopoledních hodinách spatříte vodníky po okolních kempech a den vždy ukončíme písničkovým večerem.

Vystoupí: RYBNÍKÁŘI, NENDETO, STARÝ PARNÍK, Divadla MRAK H. Brod, ANDROMEDA Praha, KRUH Havířov, MAGNET Bruntál, SKLÍČKO Chlum u Třeboně, Loutkové divadlo XAVER Praha, Husinecké divadlo, Mladí hasiči SDH Chlum u Třeboně.

Kde: V Chlumu u Třeboně u Kulturního domu, v kinosále a v přilehlých kempech JIH a KAPŘÍK.

Pondělí 27. července

  • 18.00 Dům kultury - Slavnostní zahájení pohádkového týdne
  • 18.10 Dům kultury - Vodnická pohádka divadýlka Mrak
  • 19.10 Průvod vodníků od DK směr kemp Kapřík
  • 20.00 Kemp Kapřík - Vodnický splav aneb velké setkání vodníků z Čech, Moravy a Slezska
  • 21.00 Večerní vodnické zvaní po hladině rybníka Hejtman na lodích odjezd z Kapříku

Úterý 28. července

  • 10.00 Dům kultury - pohádka Utopený hastrman divadelního souboru Sklíčko
  • 15.00 Park za DK - Pohádkový les + Pohádková diskotéka
  • 18.00 Dům kultury - pohádka O chytré kmotře lišce divadla Andromeda
  • 19.30 Kemp JIH - Zpíváme s vodníky – pěvecká soutěž Zpívající žába
  • 21.00 Kemp JIH - Rybníkáři - písničky po vodě ve stylu folk, country, tramp a swing

Středa 29. července

  • 10.00 Dům kultury - malý sál Pohádková dílna pro nejmenší s vílou Bezinkou
  • 10.00 Dům kultury – tanec pro děti
  • 15.00 Park za DK - Pohádkový les + Pohádková diskotéka
  • 18.00 Kemp KAPŘÍK – pohádka
  • 18.00 Dům kultury - pohádka Vodnická škola od Rybníkářů
  • 21.00 Občerstvení "Autobus" - Loutková pohádka pro dospělé loutkového divadla Xaver

Čtvrtek 30. července

  • 10.00 Dům kultury – pohádka loutkového divadla Xaver
  • 15.00 Park za DK - Pohádkový les + Pohádková diskotéka
  • 18.00 Občerstvení U sumečka - Staňkov - pohádka
  • 18.00 Dům kultury - pohádka „O kouzelné jehle“ divadýlka MRAK
  • 19.30 Kemp KAPŘÍK - Zpíváme s vodníky – pěvecká soutěž Zpívající žába, dále vystoupí skupina Nendeto - ve stylu staropražských písní
  • 20.30 Park za DK - Noční pohádkový les

Pátek 31. července

  • 10.00 Dům kultury - Hrajeme si na pohádky s pohádkovou babičkou
  • 14.00 Kemp JIH - odpoledne her soutěží pro děti, nejen na břehu, ale i na vodě, pohádková diskotéka
  • 16.00 Kemp JIH - OSTROV - pohádka Husineckého divadla
  • 18.30 Kemp JIH - Vodnická pestráda, zábavné revue nejen pro děti, finále soutěže Zpívající žába, hrají Starý parník, Rybníkáři
  • 21.00 Velký vodnický lampiónový průvod, řazení u pódia na kempu JIH dále směr hráz rybníka

Pohádkový Chlum je součástí LETNÍCH SLAVNOSTÍ PRO MALÉ I VELKÉ V CHLUMU U TŘEBONĚ

Festival Pohádkový Chlum pro vás připravují: RYBNÍKÁŘI, Divadýlko Mrak, Městys Chlum u Třeboně,
Občanské sdružení pro děti a mládež Chlum u Třeboně a DILIA Praha

Změna programu vyhrazena. Více na: www.rybnikari.cz, www.pohadkovychlum.cz