Program 2008

Zveme vás na velké setkání vodníků a jiných pohádkových bytostí.

Čeká vás celodenní program pro děti - každý den jiná hraná i loutková pohádka, denní i noční pohádkový les, pěvecká soutěž „Zpívající ŽÁBA“ a spousty soutěží nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádkové diskotéky a mnoho překvapení.

V dopoledních hodinách spatříte vodníky po okolních kempech a den vždy ukončíme písničkovým večerem.

Vystoupí: Rybníkáři, Nendeto, Ponožky pana Semtamťuka, divadla Mrak Havlíčkův Brod, Andromeda Praha, Kruh Havířov, Magnet Bruntál, SklíčkoChlum u Třeboně, Loutkové divadlo Xaver Praha, Husinecké divadlo, Mladí hasiči SDH Chlum u Třeboně.

Pondělí 28. července

  • 18.00 Dům kultury - Slavnostní zahájení pohádkového týdne
  • 18.10 Dům kultury - Vodnická pohádka divadýlka Mrak
  • 19.10 Průvod vodníků od DK směr kemp Kapřík
  • 20.00 Kemp Kapřík - Vodnický splav aneb velké setkání vodníků Čech, Moravy a Slezska
  • 21.00 večerní zvaní po hladině rybníka Hejtman na lodích, odjezd z Kapříku

Úterý 29. července

  • 10.00 Dům kultury - pohádka O Honzovi loutkového divadla Xaver
  • 15.00 Park za DK - Pohádkový les + pohádková diskotéka
  • 18.00 Dům kultury - O Rusalce a Hastrmanovi, pohádka divadelního souboru Sklíčko
  • 19.30 Kemp Sever - Zpíváme s vodníky - pěvecká soutěž Zpívající žába
    Rybníkáři - písničky po vodě ve stylu folk, country, tramp a swing

Středa 30. července

  • 10.00 Dům kultury - Pohádková dílna pro nejmenší s vílou Bezinkou
  • 15.00 Park za DK - Pohádkový les + pohádková diskotéka
  • 18.00 Kemp Kapřík - pohádka Fimfárum loutkového divadla Xaver
  • 18.00 Dům kultury - pohádka Statečný Janek divadýlka Mrak
  • 19.30 Kemp Jih - Zpíváme s vodníky - pěvecká soutěž Zpívající žába
    Během večera vystoupí IYASA - patnáctičlenná africká skupina studentů ze zimbabweského Bulawaya

Čtvrtek 31. července

  • 10.00 Dům kultury - pohádka Fimfárum loutkového divadla Xaver
  • 15.00 Park za DK - Pohádkový les + pohádková diskotéka
  • 18.00 Občerstvení U Sumečka, Staňkov - pohádka Fimfárum loutkového divadla Xaver
  • 18.00 Dům kultury - Jak princezna Máňa zachraňovala Martina z pekla, pohádka divadla Andromeda
  • 19.30 Kemp Kapřík - Zpíváme s vodníky - pěvecká soutěž Zpívající žába
    Dále vystoupí Nendeto - ve stylu staropražských písní
  • 20.30 Park za DK - Noční pohádkový les

Pátek 1. srpna

  • 10.00 Dům kultury - Pohádková dílna pro nejmenší s vílou Bezinkou
  • 15.00 Kemp Jih - odpoledne her a soutěží pro děti, nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádková diskotéka
  • 17.00 Kemp Jih, ostrov - Jak vodník při povodních zabloudil, pohádka Husineckého divadla
  • 19.00 Kemp Jih - Vodnická pestráda - zábavné revue nejen pro děti, finále soutěže Zpívající žába
    hrají Ponožky pana Semtamťuka

Sobota 2. srpna

  • 10.00 Velký pohádkový průvod vodníků, vodnic, dušiček, strašidel, bubáků, hejkalů a jiných pohádkových bytostí - řazení u Domu kultury, směr Kemp Jih - ukončení Pohádkového týdne



Akce se koná pod záštitou RNDr. Jana Zahradníka, hejtmana Jihočeského kraje

Pohádkový Chlum je součástí letních slavností pro malé i velké v Chlumu u Třeboně

Festival Pohádkový Chlum pro vás připravují: RYBNÍKÁŘI, Městys Chlum u Třeboně,
Občanské sdružení pro děti a mládež Chlum u Třeboně, DILIA Praha.

Změna programu vyhrazena. Více na: www.rybnikari.cz, www.pohadkovychlum.cz